Avengers: Koniec Gry

Avengers: Koniec Gry to ostatnia, kulminacyjna część kultowej serii filmów o superbohaterach z Avengers (Avengers z 2012, Avengers: Czas Ultrona z 2015 i Avengers: Wojna bez granic z 2018 roku). Za reżyserię odpowiedzialni są bracia Anthony i Joe Russo, znani z takich hitów jak Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz czy też Avengers: Wojna bez granic.

W Avengers: Koniec Gry ujrzymy bohaterów znanych z poprzednich części filmu – Iron Mana, Kapitana Amerykę, Hulka, Thora, Czarną Wdowę oraz wielu innych superherosów. Akcja rozgrywa się po tym, jak Thanos wymazał połowę życia we Wszechświecie za pomocą Rękawicy Nieskończoności. Nieliczni ocalali członkowie grupy Avengers chcą odebrać Thanosowi Kamienie Nieskończoności i przywrócić do życia wszystkich, którzy zostali unicestwieni.

Avengers: Koniec Gry zadebiutował w polskich kinach w kwietniu 2019 roku. Film zarobił więcej, niż kultowy Avatar z 2009 roku – przy budżecie wynoszącym 356 milionów dolarów pierwszego tylko dnia wyświetlania przyniósł zyski na poziomie 1,2 miliarda dolarów. Produkcja trafiła do znakomitego grona najbardziej dochodowych filmów wszech czasów.

W obsadzie ostatniej części Avengersów zobaczymy między innymi takie gwiazdy jak:

  • Robert Downey Jr. jako Tony Stark / Iron Man;
  • Mark Ruffalo jako Bruce Banner / Hulk;
  • Scarlett Johansson jako Natasha Romanoff / Czarna Wdowa;
  • Paul Rudd jako Scott Lang / Ant-Man;
  • Bradley Cooper jako Rocket, członek Strażników Galaktyki;
  • Gwyneth Paltrow jako Virginia „Pepper” Potts, narzeczona Starka.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *