Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Wojna bez granic z 2018 roku to trzeci film z serii o Avengersach, grupie superbohaterów, których początki sięgają cyklu amerykańskich komiksów wydawanych przez Marvel Comics. Dotychczasowe losy członków drużyny i ich przyjaciół poznawaliśmy w osiemnastu wcześniejszych produkcjach należącego do Disneya Marvel Cinematic Universe.

Tym razem Avengersi muszą połączyć siły ze Strażnikami Galaktyki w celu powstrzymania międzygalaktycznego złoczyńcy Thanosa przed zebraniem wszystkich Kamieni Nieskończoności i zgładzeniem połowy istnień we wszechświecie. Thanos pokonuje każdego, kto stanie mu na drodze, a jeśli zbierze wszystkie kamienie, jego potęga będzie nieograniczona. Aż trzy z kamieni znajdują się w rękach naszych superbohaterów, więc ostateczna bitwa o losy wszechświata rozstrzygnie się na Ziemi.

W rolach Kapitana Ameryki, Iron Mana, Thora, Hulka i Czarnej Wdowy ponownie wystąpili Chris Evans, Robert Downej Jr, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo i Scarlett Johansson. Rolę potężnego złoczyńcy Thanosa zagrał Josh Brolin. Film został wyreżyserowany przez braci Anthonego i Joe Russo na podstawie scenariusza Christophera Markusa i Stephena McFeelyego.

Avengers: Wojna bez granic, przy budżecie wynoszącym 316 milionów dolarów, zarobił 678,8 milionów dolarów w samych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, oraz 1 miliard 370 milionów dolarów w pozostałych krajach dystrybucji. Obecnie znajduje się na piątym miejscu listy najbardziej dochodowych filmów wszech czasów. W roku premiery był zdobywcą licznych rekordów, które pobił dopiero jego sequel – Avengers: Koniec gry z 2019 roku.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *