Gwiezdne wojny: Część IX – Skywalker. Odrodzenie

Dnia 16 grudnia 2019 roku po raz pierwszy zaprezentowano dziewiątą część sagi Gwiezdne Wojny. Premiera Star Wars: The Rise of Skywalker miała miejsce w Los Angeles i wywołała od samego początku zróżnicowane opinie. Film nie otrzymał statuetki, niemniej był nominowany do Oskara w trzech kategoriach: najlepsze efekty specjalne, najlepszy montaż dźwięku, najlepsza muzyka.

Same nominacje powodują, że należy zapoznać się z losami bohaterów. I tak odebrali to widzowie nie tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale na całym świecie. Łączny przychód ze sprzedaży biletów wyniósł około 1.074 miliarda dolarów. W części IX widzowie po raz ostani oglądali Carrie Fisher, odtwórczyni roli Lei Organy.

Nieoczekiwana śmierć aktorki przed realizacją filmu spowodowała komplikacje, niemniej wytwórnia Lucasfilm umieściła w filmie niewykorzystane wcześniej zdjęcia z jej udziałem. Osnową kolejnej części sagi jest jak zwykle walka dobra ze złem. Skywalker Odrodzenie to też historia o wartościach, zasadach i empatii. Cześć tytułu – Odrodzenie – ma wymiar dualistyczny.

Odrodzenie nie dotyczy tylko Ruchu Oporu ale i głównej w tym odcinku bohaterki Rey, która z dumą przedstawia się w scenie finałowej IX części Gwiezdnych wojen jako Rey Skywalker. Słyszane przez nią głosy dawnych Jedi dały jej siłę do unicestwienia Palpatina. Sama poniosłaby również śmierć, gdyby nie Ben, który za nią oddał życie. Dzięki poświęceniu życia przyjaciela żołnierze Ruchu Oporu mieli możliwość zniszczenia armady Palpatine’a. I dobro ponownie zwyciężyło.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *