Jak zostałem gangsterem

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa.


Polski film reżyserii Macieja Kawulskiego, w kinach pojawił się 3 styczni 2020 roku.


Głowni bohaterowie: Marcin Kowalczyk (główny bohater), Tomasz Włosok (Walden), Natalia Szroeder (Magda), Natalia Siwiec (Viola)
Film przedstawia historię prawdziwą. Akcja filmu zaczyna się w okresie lat 70, gdzie przedstawione jest jak gangsterskie życie bohatera się powoli zaczynało. Bohater lubił już wtedy bić się i kraść.

Od razu gdy zobaczył gangsterów w akcji chciał zostać jednym z nich. Jak potem można zobaczyć filmie, udało mu się tego dokonać. Film pokazuje następne lat życia gangstera, pokazując jak staje się najbardziej nieuchwytnym bandytom w Polsce. Dla niego w życiu liczy się tylko przyjaciel i ukochana kobieta, a wszystkie swoje interesy rozwiązuje za pomocą przemocy.

Film ten pokazuje, że nie każdy gangster wychowany jest w rodzinie patologicznej, może to być też dziecko wychowane w rodzinie pełnej miłości i pieniędzy. Wystarczy po prostu lubić taki życie. Życie głównego bohatera się jednak trochę zmienia gdy poznaje kobietę swojego życia. Finał filmu jest bardzo zaskakujący. Pokazane jest również jak wygląda życie kobiet w rodzinie mafijnej.

Film pokazuje życie polskiej mafii z różnych perspektyw. Widać, że takie życie bywa czasami kolorowe i przyjemne, jednak są też momenty gdzie takie życie sprawia same problemy i obawę o życie swoje i innych.
Film posiada ciekawą ścieżkę dźwiękową, wspaniałych aktorów, zdobył nagrody i cieszy się dużą oglądalnością.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *