„Joker” to film na podstawie komiksów DC, który w 2019 roku wstrząsnął światem kinowym. Produkcja została wyreżyserowana przez Todda Philipsa, główną rolę tytułowego Jokera odegrał w niej znakomity Joaquin Pheonix.

Film przedstawia historię psychopatycznego mordercy, który po wyjściu ze szpitala dla psychicznie obłąkanych zaczął pracę jako klaun na przyjęciach dla dzieci. Artur Fleck, bowiem tak naprawdę ma na imię Joker jest osobą niesamowicie samotną. Chorobliwe ataki histerycznego śmiechu dodatkowo utrudniają mu kontakty społeczne, ludzie obawiają się go i starają się od niego uciekać jak najdalej się tylko da.

Film jest opowieścią o początkach przysłowiowego „złego charakteru”, ukazuje on człowieka zepchniętego na margines, który nie miał siły dalej walczyć i pogodził się z rolą, jaką przypisało mu społeczeństwo. Stał się wreszcie takim, jakiego ludzie widzieli go od samego początku. Jego życie zmieniło się gdy dostał od kolegi z pracy pistolet. Wykorzystał w końcu nadarzającą się możliwość zemsty na mieszkańcach Gotham, którzy ubliżali mu całe życie.

Artur zauważył, że możliwość odegrania się na osobach, które zrobiły my krzywdę, daje mu satysfakcję. Artur łaknie zemsty na wszystkich, którzy zamienili jego życie w piekło i zaczyna mordować zachowując przy tym charakterystyczne dla jego wcześniejszej pracy zachowania. Strój klauna i specyficzne zachowanie dodatkowo wprawia w niepokój i przerażenie. Ten oscarowy film jeszcze długo zastanie w pamięci po seansie. Produkcja jest jedną z tych, obok których ciężko przejść obojętnie

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *