Król Lew to wspaniała historia, która od roku 1994 porusza serca nie tylko dzieci, ale także i dorosłych. Przynosi ciekawe przesłanie, że każde życie na ziemi ma swoją rolę do odegrania i wszystkie stworzenia są połączone w wielkim kręgu życia. Film opowiada o losach Simby młodego lwa i następcy tronu.

Można tam zobaczyć fantastyczną miłość między ojcem i synem. Jednak jak to często bywa w takich historiach, w tym opowiadaniu także pojawia się czarna postać. Jest to brat ojca Simby, Skaza. Ma on ogromne motywacje do tego, aby zostać królem. Dlatego opracowuje plan wyeliminowania Mufasy i Simby. Doprowadza on do śmierci króla, a wina spada na Simbę.

Targany niesłusznymi wyrzutami sumienia młody lew skazuje siebie na wygnanie i rezygnuje z przysługującego mu miejsca na Lwiej Skale. Władze obejmuje Skaza. Simba zaprzyjaźnia się z Timonem i Pumbą oraz uczy się życia bez zmartwień. Jednak, gdy osiąga dojrzałość przeznaczenie upomina się o niego. Przypadkowo spotyka swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, która opowiada mu o trudnościach z jakimi muszą zmagać się poddani Skazy.

Mimo upływu czasu Simba nie potrafi wymazać z pamięci nauk ojca. Odnajduje w sobie siłę i postanawia wrócić, aby stoczyć walkę z wujem i odzyskać należne mu miejsce w królestwie. Razem z nim na spotkanie z przygodą wyruszy Timon i Pumba, a także jego dawno niewidziana towarzyszka z dzieciństwa, Nala. Czy uda mu się osiągnąć cel i zapomnieć o duchach przeszłości? Czy odnajdzie swoją drogę i spełni obietnice przyrzeczoną ojcu?

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *