Kiedy Chiny zostają zaatakowane przez Hunów, z rozkazu cesarza wydane zostaje polecenie, aby zasilić oddziały wojskowe cywilami. Mężczyźni ze wszystkich rodzin mają obowiązek stawić się na przygotowawcze szkolenia do obrony obrony cesarstwa. Wezwanie trafia również do do pewnego starca Fa – Zu, który z racji nie posiadania syna, postanawia wziąć udział w walce, lekceważąc swój zły stan zdrowia.

Jednak plany mężczyzny zostają pokrzyżowane przez jego córkę – Mulan – dzielną dziewczynę, nie do końca potrafiącą określić swoje powołanie i odnaleźć własne miejsce w życiu. Postanawia więc zastąpić schorowanego i słabego ojca w bitwie, dlatego przebiera się za mężczyznę i wyrusza by wypełnić obywatelski obowiązek rodzica.

W wojsku czeka ją solidne przygotowanie, które będzie wymagało niezwykłej siły, determinacji i samozaparcia. Dziewczyna uczy się przezwyciężać swoje słabości i pokonywać towarzyszący strach. Dzięki odwadze, zostaje jednym z najlepszych żołnierzy w swojej jednostce i poniekąd staje się wzorem do naśladowania dla reszty. Wszystkiego dokonuje w ukryciu, wiedząc, że gdyby prawda o jej płci wyszła na jaw, mogła by przypłacić za to utratą życia i wieczną hańbą.

Ostatecznie jednak, tajemnica dziewczyny wypływa na światło dzienne, o ona sama zostaje wygnana z oddziału wojskowego. Załamana Mulan, wiedząc, że cesarz i Chiny są w niebezpieczeństwie, postanawia zaryzykować i dołączyć do uroczystej ceremonii, której przewodniczy władca. To właśnie tam uniemożliwiając atak Hunów, udowadnia swoją niezwykłą odwagę i poświęcenie, a jej bohaterskie czyny zostają docenione przez samego cesarza.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *