Proceder do polski film biograficzny w reżyserii Węgrzyna, przedstawiający życie rapera Tomasza Chady. Film otrzymał nominację w konkursie głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Tomasz Chada był przedstawicielem ulicznego rapu, związany był również z grupą Molesta Ewenement. Urodził się w 1978 roku na Śląsku. Ten film to poruszająca historia chłopaka z blokowisk z duszą poety. Muzyka dla Chady była jego życiem i pasją. W swoich tekstach raper był szczery do bólu.

W 2012 roku Chada został skazany na trzy lata więzienia za pobicie oraz napaść. Po tym czasie został ponownie skazane za dwa lata. Podczas pobytu na przepustach nagrał jedną ze swoich płyt. Podczas jednej przepustki nie wrócił do więzienia, przez co wysłany został za nim list gończy. W 2015 roku trafił do więzienia na dwa lata.

W 2018 roku Tomasz Chada roku trafił na oddział ortopedyczny w Mysłowicach, ponieważ wyskoczył w okna i doznał uraz kręgosłupa. 18 marca 2018 roku ze względu na agresywne zachowanie Tomasz Chada trafił do szpitala psychiatrycznego. Zmarł podczas badań na izbie przyjęć. Tego samego dnia Prokuratura w Gliwicach wszczęła śledztwo w sprawie śmieci Chady. Oficjalną przyczyną śmieci było zatrzymanie akcji serca.

Raper pozostawiał swoją ukochaną dziewczynę i szokowanych jego śmiercią fanów. W roli Chady Piotr Witkowski. W filmie można zobaczyć również: Agnieszkę Więdłochę, Małgorzatę Kożuchowską, Vienia, Krzysztofa Kowalewskiego, Sonię Bohosiewicz, Jana Frycza,Marcina Trońskiego, Annę Matysiak.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *