Ptaki Nocy

„Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” to film akcji na podstawie DC Comics. Główną rolę odegrała tam wielokrotnie nominowana do Oscara australijska aktorka Margot Robbie.

„Ptaki nocy” to historia emancypacji w kolorowej, głośnej i komiksowej wersji. Harley postanowiła w końcu odejść od Jokera, który sprawiał, że cały czas płakała. Zrobiła to jak na Panią Jokerową przystało, z wielkim przytupem, postanowiła wysadzić symbol ich miłości. Zwróciła na siebie tym samym uwagę wszystkich wrogów byłego chłopaka, ale kto by się tym przejmował. Królowa przecież zawsze sobie poradzi. Nie potrzebuje do tego żadnego faceta. Po dramatycznym rozstaniu Harley dołącza do superbohaterek: Czarnego Kanarka, Łowczyni i Renee Montoyi, żeby uchronić młodą dziewczynę, niejaką Cass przed nikczemnym bandziorem – Romanem Sisonisem.

Te cztery zupełnie różne kobiety, nie mając wyjścia muszą ze sobą współpracować, by wspólnie ocalić Cass i pokonać Romaina, który stawał się w Gotham coraz ważniejszą postacią. Ta komiksowa ekranizacja nawiązuje do ruchu #MeToo, który od 2017 roku jest sztandarowym hasłem kobiet, które były molestowane, lub cierpiały przez względu na nadużycia mężczyzn wobec kobiet.

Hashtag ten stał się popularny po oskarżeniu Harveya Weinsteina, jednego z czołowych producentów w Hollywood. „Ptaki nocy” są swoistą odpowiedzią na ten niezwykle istotny dzisiaj temat, ukazuje on, że o swoje prawa należy walczyć, dbać o siebie i nie pozwalać na bycie tłamszonym, przez ludzi, którym wydaje się, że mają nad nami władzę.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *