Sala samobójców Hejter

Hejter jest polskim filmem innowacyjnego reżysera Jana Komasy, który został nagrodzony wieloma nagrodami – między innymi Złotymi Lwami i Orłami. Sala Samobójów Hejter jest spin-offem słynnego filmu Sala Samobójców z 2011 r.

Główną rolę gra Maciej Musiałowski, który stał się odkryciem aktorskim 2020 r. Zdobył wielokrotne uznanie krytyków filmowych i serca publiczności. W filmie pojawia się również Agata Kulesza, która w Sali Samobójców jest matką głównego bohatera Dominika Santorskiego.

W filmie Tomek Gienza jest studentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim, jednak zostaje z niego bezlitośnie wydalony kiedy wychodzi na jaw, że dopuścił się plagiatu. Ukrywa ten fakt przed wszystkimi, a przede wszystkim przed Państwem Krasuckich – darczyńców, którzy opłacają Tomkowi stypendium. Fundusze jednak szybko zostają wycofane kiedy Krasuccy dowiadują się o oszustwie Tomka i bohater traci wsparcie rodziny jak i przyjaźń ich córki Gabi, w której jest zakochany od dziecka. Rozgoryczony i rozżalony Tomek znajduje pracę w agencji reklamowej, która działa w nieczysty sposób, a rolą Tomka jest zniszczenie reputacji i kariery politycznej Pawła Rudnickiego, którego aktywnie wspierają Krasuccy. Tomek poznaje możliwości manipulacji życiem prywatnym ludzi poprzez świat wirtualny i coraz bardziej zagłębia się w mroczny świat mediów, by zemścić się na Krasuckich i zdobyć serce Gabi. Zemsta coraz bardziej nabiera kształtu poprzez jedna z gier komputerowych i niesie ze sobą tragiczne konsekwencje.

Sala Samobójców Hejter to cyber thriller, który porusza problematykę hejtu, odsłania jego kulisy i wielką siłę mediów na życie. Siłę, którą może wykorzystać każdy.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *