Film biograficzny, który opowiada o losach Zenka Martyniuka – najpopularniejszego wykonawcy disco-polo w Polsce. Pokazuje historię prostego chłopaka z podlasia, który marzy o karierze muzycznej i dzięki determinacji wspina się na sam szczyt.

Za reżyserię odpowiada Jan Hryniak, a za scenariusz Marta Hryniak. Główne role aktorskie odgrywają Jakub Zając (młody Zenek) oraz Krzysztof Czczeczot (dorosły Zenek). Poza tym w filmie można zobaczyć takich aktorów jak Jan Frycz, Piotr Cyrwus, Magdaena Berus, Klara Bielawka, czy Karol Dziuba. Film jest pierwszą samodzielną produkcją Telewizji Polskiej.

W filmie ukazany jest fenomen muzyki disco-polo, której niby nikt nie słucha, a każdy zna teksty piosenek. Inspiracją do powstania filmu był Zenek Martyniuk, który osiągnął wielki sukces grając właśnie disco-polo. W filmie już na samym wstępie poznajemy młodego Zenka, który był zakochany w muzyce disco lat osiemdziesiątych. Wspierany przez wujka, który był zawodowym muzykiem rozpoczyna swoją przygodę ze śpiewaniem piosenek. Dawanie radości ludziom za pomocą melodii i prostych tekstów jest głównym motywem bohatera, który pcha go do działania i ciągłego rozwoju w tym kierunku.

Początkowo film miał nosić tytuł „Życie to są chwile”. Zdecydowano się jednak na „Zenka” i właśnie pod takim tytułem ukazał się w kinach, w walentynki 2020 roku. Zabawa, miłość, pasja i marzenia to główne elementy wyróżniające się w filmie. Dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy można osiągnąć wyznaczone przez siebie cele.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *