EN PL DE
Ustawiono język: English
Avatar online z lektorem – gdzie obejrzeć?

Avatar online z lektorem – gdzie obejrzeć?

Wejdź do świata Pandory...Dec. 10, 2009USA162 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
5 1 głosowanie
Komentarze (47)


Zaloguj się, aby dodać komentarz!

Opis filmu

James Cameron napisał scenariusz i wyreżyserował amerykański film science-fiction Avatar online z lektorem, którego gwiazdami są Sam Worthington, Zo Saldaa, Stephen Lang, Michelle Rodriguez i Sigourney Weaver. Film został wyprodukowany przez Lightstorm Entertainment i ukazał się 18 grudnia 2009 roku nakładem wytwórni 20th Century Fox. Akcja filmu rozgrywa się w roku 2154 na Pandorze, sztucznym księżycu, który wygląda jak Ziemia i znajduje się w odległym układzie gwiezdnym.

Ludzie wydobywają na Pandorze cenny minerał zwany unobtanium, podczas gdy Na’vi, rasa inteligentnych i czujących humanoidów zamieszkujących księżyc, walczy z rozwojem kolonistów, który zagraża Na’vi i pandorskiemu ekosystemowi. Tytuł filmu odnosi się do zdalnie sterowanych, hybrydowych ciał człowieka i Na’vi, których ludzcy bohaterowie używają do interakcji z tubylcami.

Obsada Avatar film online

Ludzie

 • W rolę Sama Worthingtona wciela się Jake Sully, weteran piechoty morskiej okaleczony od pasa w dół, który zgłasza się na ochotnika, aby udać się na Pandorę jako kierowca awatara. Tam zakochuje się w Neytiri, księżniczce Na’vi. Jest on główną postacią filmu.
 • Dr Grace Augustine, grana przez Sigourney Weaver, jest ksenobotaniczką, która szkoli Jake’a Sully’ego i pomaga mu we wspaniałym świecie Pandory. Pod jej opieką znajduje się Program Avatar.
 • Trudy Chacon, pilot SecOps, która transportuje zespół awatarów do różnych miejsc na Pandorze, jest grana przez Michelle Rodriguez.
 • Norm Spellman, antropolog badający życie roślin i zwierząt, grany jest przez Joela Davida Moore’a (podobnie jak dr Grace Augustine).
 • Miles Quaritch, szef ochrony Pandory, grany jest przez Stephena Langa. Jest on głównym wrogiem i ma straszną pogardę dla życia Pandorian.
 • Parker Selfridge – w tej roli Giovanni Ribisi, administrator RDA, który dla pieniędzy zrobi wszystko i jest drugim po Quaritchu najważniejszym czarnym charakterem filmu.
 • Lyle Wainfleet, kapral SecOps, grany jest przez Matta Geralda.
 • Dr Max Patel, grany przez Dileepa Rao, jest lekarzem, który przeprowadza zabieg przeniesienia ludzkiej świadomości do awatara.

Na’vi

 • Jake zakochuje się w Neytiri, księżniczce klanu Omaticaya, granej przez Zoe Saldanę.
 • Mo’at, duchowa przywódczyni klanu i matka Neytiri, jest grana przez CCH Pounder. Jest przerażona wizytą ludzi w jej rodzinnym świecie. 
 • Tsu’tey, najlepszy wojownik klanu, który miał połączyć się z Neytiri, grany przez Laza Alonso.
 • Eytukan, wódz klanu i ojciec Neytiri, jest grany przez Wesa Studiego. Jego ludzie darzą go wielkim szacunkiem.

Nasza recenzja filmu avatar

Fabuła koncentruje się wokół misji sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych na księżycu wielkości Ziemi, krążącym wokół olbrzymiej gwiazdy w roku 2154. Pandora jest bogatym źródłem materiału, którego tak bardzo potrzebuje Ziemia. Mimo że Pandora nie stanowi zagrożenia dla Ziemi, wysyłamy byłych wojskowych najemników, aby ją najechali i podbili. Rozentuzjazmowani wojownicy używają karabinów maszynowych i dokonują nalotów bombowych w opancerzonych poduszkowcach. Można to interpretować jako metaforę dotyczącą bieżącej polityki. Cameron najwyraźniej to robi.

Na’vi, niebieskoskórzy i złotoocy – gatunek smukłych olbrzymów, każdy o wzroście około 12 stóp, żyją spokojnie w lesie na planecie Pandora. Ludzie nie mogą oddychać atmosferą, a ukształtowanie terenu zredukowało nas do pigmejów. Do wyjścia z lądownika używamy awatarów – sobowtórów Ta’vi, stworzonych biologicznie i kontrolowanych przez ludzi, którzy pozostają w transie na pokładzie statku. Kiedy działają jako awatary, widzą, boją się, smakują i czują jak Na’vi, a ponadto mają wszystkie te same zdolności fizyczne.

Jakie cechy ma Jake Sully w filmie Avatar?

Ta ostatnia cecha jest uwalniająca dla bohatera, paraplegika Jake’a Sully’ego (Sam Worthington). Został wybrany, ponieważ genetycznie pasuje do zmarłego identycznego bliźniaka, dla którego stworzono kosztownego awatara. W postaci awatara może znów chodzić, a w nagrodę za swoją służbę zostanie poddany bardzo kosztownemu zabiegowi, który przywróci mu sprawność ruchową w nogach. W zasadzie jest bezpieczny, ponieważ jego ludzkie ciało jest nienaruszone, jeśli awatar zostanie zniszczony. Teoretycznie.

Jake zaczyna jako przyzwoity żołnierz na Pandorze, po czym staje się tubylcem, gdy zwinna i nieustraszona Neytiri (Zoe Saldana) ratuje mu życie. Odkrywa, że praktycznie każdy rodzaj życia chce go zjeść, tak jak ostrzegał ich agresywny pułkownik Miles Quaritch (Stephen Lang). (Awatary nie są zbudowane z mięsa Na’vi, ale spróbuj to powiedzieć szarżującemu 30-tonowemu nosorożcowi z pyskiem rekina młota).

Na’vi przetrwali na tym świecie, ucząc się wszystkiego, co można o nim wiedzieć, żyjąc w zgodzie z naturą i mając świadomość istnienia gatunków, z którymi go dzielą. Pod tym i wieloma innymi względami przypominają rdzennych Amerykanów. Oswajają inny gatunek, nie konie, ale wspaniałe latające zwierzęta podobne do smoków, aby je przenosić. Jednym z najlepszych momentów filmu jest schwytanie i oswojenie przez Jake’a jednego z tych ogromnych potworów.

W „Avatarze” zastosowano efekty specjalne nowej generacji, podobne do tych z „Gwiezdnych wojen” i „LOTR-a”. Wielu nie wierzyło Cameronowi, gdy twierdził, że tak będzie. Ale tak jest. Pandora jest prawie w całości wykonana w technologii CGI. Postacie Na’vi są doskonale odwzorowane dzięki technologii motion capture. Sprawiają wrażenie wyrazistych, przekonujących postaci, unikając przy tym przerażającego efektu Doliny Niesamowitości. I choć Cameronowi i jego malarzom udało się sportretować Neytiri jako niebieskoskórą gigantkę o złotych oczach i długim, giętkim ogonie, to niech mnie szlag trafi. Seksowny.

Ile trwa film awatar?

Film nie jest przesadnie długi – trwa 163 minuty. Jest za to przepełniony informacjami. Ludzkie doświadczenia. Dla Na’vi historie są tworzone również jako ludzie. Zawiłość planety, która kryje w sobie tajemnicę całego świata. Jake dołącza do ruchu oporu przeciwko swoim dawnym kolegom w ostatecznej bitwie. Drobne delikatne elementy, takie jak unoszące się w powietrzu stworzenie, które uosabia dobro i wygląda jak hybryda między zdmuchniętym nasionkiem mniszka lekarskiego a dryfującą meduzą lub niesamowite, unoszące się w powietrzu wyspy chmur.

Wiele współczesnych filmów, jak twierdziłem, rezygnuje z opowiadania fabuły w trzecim akcie na rzecz nieprzerwanej akcji. Cameronowi w zasadzie się to udaje, ale włożył wiele wysiłku w rozwój swoich bohaterów, aby liczyło się to, co i jak robią w walce. W grę wchodzą kwestie, które wykraczają poza to, kto wygra.

W „Avatarze” Cameron obiecał zaprezentować nową generację filmów trójwymiarowych. Jestem znanym krytykiem tego zabiegu, uważając go za niepotrzebne odejście od wspaniałej rzeczywistości filmów dwuwymiarowych. Wersja Camerona jest najwspanialszą, jaką widziałem, a także jedną z najbardziej starannie wykonanych. W filmie nie używa się 3D tylko dlatego, że istnieje, i nigdy nie łamie się czwartej ściany. Reżyser zdaje się też pamiętać o tendencji 3D do zaciemniania obrazu, mimo że akcja filmu rozgrywa się głównie we wnętrzach i w lesie deszczowym. Byłem pod wrażeniem obrazu, który oglądałem w 3D na wspaniałym ekranie w kinie AMC River East. W prawdziwym IMAX-ie mógłbym być niesamowity. Jeśli chcecie zdobyć bilet przed lutym, życzę powodzenia.

Trzeba mieć dużo odwagi, żeby na gali rozdania Oscarów ogłosić się królem świata. Cameron właśnie został ponownie wybrany.

Avatar online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Avatar online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Avatar online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Avatar online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Avatar online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Avatar online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Avatar online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Avatar online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Avatar online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Avatar online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Tytuł oryginału Avatar
Ocena IMDb 7.8 1,198,212 głosów
Ocena TMDb 7.5 25,437 głosów

Podobne tytuły

Kraina Lodu 2 2019 cały film
Clifford. Wielki czerwony pies cda cały film pl 2021 – gdzie obejrzeć?
Jurassic World Dominion cały film pl
Thor: Miłość i grom cały film pl
Wiking 2022 cały film
Matrix Zmartwychwstania cda cały film pl 2021 – gdzie obejrzeć?
Zombie Express 2016 cały film
Krudowie 2: Nowa era 2020 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Zaginione miasto 2022 cały film
Luca 2021 | Gdzie obejrzeć | cały film | Netflix | HBO MAX | online
Venom 2: Carnage cda cały film pl 2021 – gdzie obejrzeć?
Hotel Transylwania 4 cda 2022 cały film

Dyrektor

Odlew

Sam Worthington isJake Sully
Jake Sully
Sigourney Weaver isDr. Grace Augustine
Dr. Grace Augustine
Stephen Lang isColonel Miles Quaritch
Colonel Miles Quaritch
Michelle Rodriguez isTrudy Chacon
Trudy Chacon
Giovanni Ribisi isParker Selfridge
Parker Selfridge
Joel David Moore isNorm Spellman
Norm Spellman
Wes Studi isEytukan
Eytukan
Laz Alonso isTsu'Tey
Tsu'Tey
Wspólna strona0