EN PL DE
Ustawiono język: English
Skazani na Shawshank cały film pl

Skazani na Shawshank cały film pl

Przyjaźń, troska i walka. Wartości, które są niezbędne, aby przetrwać w więzieniu.Sep. 23, 1994USA144 Min.R
Twoja ocena: 0
6 1 głosowanie
Komentarze (47)


Zaloguj się, aby dodać komentarz!

Opis filmu

Historia filmu skazani na shawshank

Odkupienie Skazanych na Shawshank to amerykański film dramatyczny z 1994 roku, napisany i wyreżyserowany przez Franka Darabonta na podstawie noweli Rita Hayworth i Odkupienie Skazanych na Shawshank Stephena Kinga. Film opowiada historię Andy’ego Dufresne’a, bankiera, który zostaje skazany na dożywocie w więzieniu stanowym Shawshank za zabójstwo żony i jej kochanka, mimo że twierdzi, że jest niewinny.

W trakcie pobytu w Shawshank Andy zaprzyjaźnia się z Redem, więziennym strażnikiem, i znajduje sposoby, by uczynić życie znośnym mimo strasznych warunków. W filmie „Hope Springs Eternal” Andy ucieka z Shawshank i sprawia, że Red zostaje oskarżony o jego zabójstwo. Film kończy się, gdy Red sam znajduje wolność. Odkupienie Skazanych na Shawshank jest powszechnie uważane za jeden z najwspanialszych filmów, jakie kiedykolwiek powstały. Otrzymał siedem nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film, i został zaadaptowany na udany musical sceniczny.

Gdzie można obejrzeć Skazani na Shawshank?

Odkupienie Skazanych na Shawshank to jeden z najbardziej kultowych filmów wszech czasów. Opowieść o odkupieniu i nadziei poruszyła serca ludzi na całym świecie. Choć akcja filmu rozgrywa się w więzieniu, to tak naprawdę opowiada o ludzkim duchu i znaczeniu przyjaźni.

Jeśli nigdy nie widziałeś tego filmu, gorąco go polecam. Jest on dostępny na dobryfilm24.pl. Polecam też obejrzenie go z przyjacielem lub członkiem rodziny. W ten sposób będziecie mogli potem porozmawiać o filmie i podzielić się swoimi przemyśleniami na temat bohaterów i fabuły. Dzięki za oglądanie!

 

skazani-na-shawshank-cały-film

 

Filmy podobne do skazanych na shawshank

Jeśli jesteś fanem klasyka z 1994 roku Odkupienie Skazanych na Shawshank, to masz szczęście. Jest mnóstwo innych świetnych filmów, w których bohaterowie starają się jak najlepiej wykorzystać złą sytuację. Oto kilka z naszych ulubionych:

Zielona Mila: Film z 1999 roku opowiada historię grupy więźniów skazanych na śmierć i strażników, którzy ich nadzorują. To emocjonalna przejażdżka kolejką górską, ale zdecydowanie warto ją obejrzeć.

The Blind Side: Film z 2009 roku oparty jest na prawdziwej historii bezdomnego nastolatka, który zostaje przygarnięty przez bogatą rodzinę. Choć niekoniecznie skupia się na życiu w więzieniu, pokazuje, jak trudno może być komuś zmienić swoje życie.

Georgia Rule: W tym filmie z 2007 roku Jane Fonda gra babcię, która zmusza swoją wnuczkę, by spędziła z nią lato w Idaho. Choć akcja filmu nie rozgrywa się w więzieniu, to wciąż jest to świetny film o tym, jak rodziny potrafią się zjednoczyć w trudnych czasach.

Gdzie był krecony film Skazani na Shawshank?

Skazani na Shawshank byli kręceni w wielu miejscach, między innymi w Ohio State Reformatory i Mansfield Correctional Institution. W tych dwóch więzieniach nakręcono większość zdjęć zewnętrznych filmu, ponieważ stanowiły one doskonałą scenerię dla opowieści o skazańcach z Shawshank. Ekipa filmowa wykorzystała także wiele innych miejsc, w tym Bibliotekę Publiczną w Bucyrus i tereny targowe stanu Ohio. Miejsca te pomogły stworzyć poczucie realizmu, które było kluczowe dla sukcesu filmu.

Czy istnieje więzienie Shawshank?

Wiele osób zna historię filmu „Skazani na Shawshank”, ale niewiele z nich wie, że więzienie, o którym mowa w filmie, to prawdziwe miejsce. Więzienie Stanowe Shawshank zostało zbudowane na początku XIX wieku i przetrzymywało jednych z najniebezpieczniejszych przestępców w kraju. Z biegiem lat stało się znane z brutalnych warunków i surowej dyscypliny. Więźniowie często przebywali w izolatkach, byli bici i dochodziło do wielu przypadków napaści na tle seksualnym. Więzienie zostało ostatecznie zamknięte po serii zamieszek i ucieczek, ale nadal stoi i przypomina o swojej mrocznej historii.

 

Skazani na Shawshank cały film pl
Skazani na Shawshank cały film pl
Skazani na Shawshank cały film pl
Skazani na Shawshank cały film pl
Skazani na Shawshank cały film pl
Skazani na Shawshank cały film pl
Skazani na Shawshank cały film pl
Skazani na Shawshank cały film pl
Skazani na Shawshank cały film pl
Skazani na Shawshank cały film pl
Tytuł oryginału The Shawshank Redemption
Ocena IMDb 9.3 2,586,235 głosów
Ocena TMDb 8.7 21,391 głosów

Podobne tytuły

Jutro Będziemy Szczęśliwi cda 2016 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Top Gun: Maverick cały film pl
Wiking 2022 cały film
Powrót do liceum 2022 | Gdzie obejrzeć | cały film | Netflix | HBO MAX | online
Za murami Śmierci cda cały film pl 2021 – gdzie obejrzeć?
Nietykalni cały film pl
Przełęcz ocalonych 2016 cały film pl
Pamięć cały film pl 2022
Następstwa 2022 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
John Wick 4 2023 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Bez wahania 2022 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Ojciec Chrzestny 1972 | Gdzie obejrzeć | cały film | Netflix | HBO MAX | online

Dyrektor

Odlew

Tim Robbins isAndy Dufresne
Andy Dufresne
Morgan Freeman isEllis Boyd 'Red' Redding
Ellis Boyd 'Red' Redding
Bob Gunton isWarden Samuel Norton
Warden Samuel Norton
Clancy Brown isCaptain Byron T. Hadley
Captain Byron T. Hadley
Mark Rolston isBogs Diamond
Bogs Diamond
James Whitmore isBrooks Hatlen
Brooks Hatlen
Wspólna strona0