EN PL DE
Ustawiono język: English
Wiking 2022 cały film

Wiking 2022 cały film

Apr. 07, 2022China137 Min.R
Twoja ocena: 0
7 1 głosowanie
Komentarze (47)


Zaloguj się, aby dodać komentarz!

Opis filmu

Mitologia nordycka jest pełna fascynujących opowieści i postaci. Od bogów i bogiń po starożytnych bohaterów, kultura Wikingów jest bogatym źródłem inspiracji. W istocie, Człowiek Północy (alias norweski bóg śmierci) jest jedną z najbardziej intrygujących postaci mitologicznych w norweskiej mitologii. Człowiek Północy pojawia się w Eddach i Sagach starożytnej kultury nordyckiej jako dzielny wojownik, który prowadzi swoich ludzi na wyprawy na terytorium wroga. Ma ciemnoniebieskie oczy i blond włosy, nosi płaszcz ze skór zwierzęcych i wszędzie nosi ze sobą topór. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej fascynującej postaci, obejrzyj The Northman online:

Wiking – Krótka historia mitologii nordyckiej

Człowiek Północy to opowieść o dojrzewaniu islandzkiego chłopca o imieniu Eirik. We wczesnym dzieciństwie Eirik zostaje przygarnięty przez rodzinę, która również ma obsesję na punkcie mitologii nordyckiej. Chłopiec dorasta w poczuciu podziwu dla opowieści i postaci ze starożytnej kultury i mitów nordyckich. Kiedy Eirik jest starszy, wyrusza na wyprawę wikingów na Seszele i zyskuje cennego przyjaciela. Wyprawa kończy się jednak tragedią, a chłopiec zostaje naznaczony bliznami i przeżyciami. Przez całe życie Eirik próbuje zrozumieć, co spotkało go podczas wyprawy i jak może zemścić się na ludziach, którzy skrzywdzili jego i jego przyjaciół.

Recenzja film Wiking

Wiking to islandzki film, który zgłębia fascynujące przesłanie mitologicznej postaci z Północy – Człowieka Północy. Film śledzi życie Eirika, chłopca, który dorasta w rodzinie mającej obsesję na punkcie mitologii nordyckiej. W szczególności rodzina Eirika jest zafascynowana norweskim bogiem śmierci, Człowiekiem Północy. Na początku filmu życie Eirika zostaje wywrócone do góry nogami, gdy zostaje przygarnięty przez rodzinę, która również ma obsesję na punkcie mitologii nordyckiej. Gdy chłopiec dorasta, nadal fascynuje się mitologią nordycką, a w szczególności Człowiekiem Północy. W końcu Eirik wyrusza na wyprawę wikingów wraz ze swoim przyjacielem Wydrą. Wyprawa kończy się jednak tragedią, a Eirik zostaje naznaczony blizną po tym, co zobaczył i przeżył. Przez całe życie Eirik stara się zrozumieć, co mu się przydarzyło i co może zrobić, by naprawić błędy ludzi, którzy kierowali jego wyprawą na Seszele.

filmy-online20 filmy-online19 filmy-online26 filmy-online42

Co musisz wiedzieć o bohaterach przed obejrzeniem

W filmie Wiking występuje wiele postaci, które warto poznać przed obejrzeniem filmu. Wiking: Nordycki bóg śmierci i dzielny wojownik, który prowadzi swoich ludzi na wyprawy na terytorium wroga. Człowiek Północy: nordycki bóg śmierci i dzielny wojownik, który prowadzi swoich ludzi na wyprawy na terytorium wroga. Walkiria: Kobieta, która pojawia się w bitwie, by wybrać, kto będzie żył, a kto umrze.

6 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o filmie Wiking 2022

– Film jest oparty na książce – „Wiking” jest oparty na książce napisanej przez niejakiego Arnaldura Indridasona. Książka została wydana w 1981 roku i okazała się ogromnym bestsellerem. Zdobyła nagrodę za najlepszą powieść w konkursie Icelandic Literary Prize. – Reżyserem filmu jest Matthias von Fussell – Matthias von Fussell jest reżyserem pracującym głównie w przemyśle filmowym w Niemczech.

Wyreżyserował wiele filmów, które przyniosły mu nagrody i uznanie, między innymi The Kid with a Bike i The Black Room. – Gwiazdy filmowe Björn Tryggvasson – Björn Tryggvasson jest popularnym i cenionym aktorem islandzkiego przemysłu filmowego. Wystąpił w wielu udanych filmach i programach telewizyjnych, m.in. w filmie Człowiek północy.

Kim jest Człowiek Północy?

Nordycki bóg śmierci, Człowiek Północy, jest dzielnym wojownikiem, który prowadzi swoich ludzi na wyprawy na terytorium wroga. Mieszka w Krainie Cieni, która jest ponurym miejscem bez słońca i gwiazd. Człowiek Północy za pomocą swojej magii tworzy iluzje, dzięki którym wrogowie bogów myślą, że wygrali bitwy i zdobyli terytorium.

Kiedy jednak iluzje zostają rozbite, ludzie widzą, że terytorium było puste, a druga strona została pokonana. W filmie Człowiek Północy w rolę Człowieka Północy wcielił się islandzki aktor Herman Stefánsson. Herman wystąpił w wielu filmach i programach telewizyjnych w przemyśle islandzkim. Za swoją pracę otrzymał wiele nagród, w tym nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego podczas rozdania Islandzkich Nagród Filmowych.

 

filmy-online2 filmy-online10 filmy-online9 filmy-online3

Gdzie oglądać Wiking 2022 Online?

Jeśli chcesz obejrzeć film The Northman online, możesz to zrobić na wiele sposobów. Poniżej wymieniono kilka najpopularniejszych metod. – Film jest dostępny w wersji streamingowej – The Northman jest dostępny w serwisach Netflix, Amazon Prime i Hulu. Można go także obejrzeć w serwisie iTunes. – Film jest dostępny do wypożyczenia lub kupienia na DVD lub Blu-Ray –

Jeśli chcesz kupić film The Northman na DVD lub Blu-Ray, jest on dostępny w serwisie Amazon. The Northman jest również dostępny do wypożyczenia w iTunes. – Film jest dostępny do pobrania na platformie wideo na żądanie – Jeśli chcesz obejrzeć film The Northman na platformie wideo na żądanie, możesz znaleźć ofertę tego filmu na Amazon, Netflix lub Hulu.

Final Words: Wiadomość dla czytelników

Nordyccy bogowie i bohaterowie są intrygujący i wciągający, a Człowiek Północy nie jest tu wyjątkiem. Film jest intrygującą opowieścią o dojrzewaniu, która zgłębia fascynujące założenia mitologicznej postaci nordyckiej, Człowieka Północy. Człowiek Północy jest dzielnym wojownikiem, który prowadzi swoich ludzi na wyprawy na terytorium wroga. W ostatecznym rozrachunku Człowiek Północy to film, który warto obejrzeć, jeśli szuka się czegoś nowego i ciekawego do obejrzenia.

Wiking 2022 cały film
Wiking 2022 cały film
Wiking 2022 cały film
Wiking 2022 cały film
Wiking 2022 cały film
Wiking 2022 cały film
Wiking 2022 cały film
Wiking 2022 cały film
Wiking 2022 cały film
Wiking 2022 cały film
Tytuł oryginału The Northman
Ocena IMDb 7.6 64,352 głosów
Ocena TMDb 7.6 890 głosów

Podobne tytuły

Eternals cda cały film pl 2021 – gdzie obejrzeć?
3 sekundy 2017 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Avatar online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Avatar: Istota wody cały film pl
Hotel Transylwania 3 2018 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Pokój 2015 cały film pl
Następstwa 2022 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Hotel Transylwania 4 cda 2022 cały film
Luca 2021 | Gdzie obejrzeć | cały film | Netflix | HBO MAX | online
Clifford. Wielki czerwony pies cda cały film pl 2021 – gdzie obejrzeć?
Hotel Transylwania 2 2015 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Zaginione miasto 2022 cały film

Dyrektor

Odlew

Nicole Kidman isQueen Gudrún
Queen Gudrún
Claes Bang isFjölnir The Brotherless
Fjölnir The Brotherless
Ethan Hawke isKing Aurvandil War-Raven
King Aurvandil War-Raven
Anya Taylor-Joy isOlga of the Birch Forest
Olga of the Birch Forest
Gustav Lindh isThórir The Proud
Thórir The Proud
Willem Dafoe isHeimir The Fool
Heimir The Fool
Phill Martin isHallgrímr Half-Troll
Hallgrímr Half-Troll
Eldar Skar isFinnr The Nose-Stub
Finnr The Nose-Stub
Wspólna strona0