EN PL DE
Ustawiono język: English
Wonder Woman 2020 online z lektorem – gdzie obejrzeć?

Wonder Woman 2020 online z lektorem – gdzie obejrzeć?

Dec. 16, 2020USA151 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
5 1 głosowanie
Komentarze (47)


Zaloguj się, aby dodać komentarz!

Opis filmu

Wonder Woman musi powstrzymać inny świat przed ocaleniem losów świata. Diana Prince po raz kolejny musi przejąć inicjatywę, ale tym razem musi poradzić sobie zarówno ze współczesnym światem, jak i własną historią. Główna bohaterka, która posiada już wszystkie moce, nadal pozostaje w tle, robiąc rzeczy dla dobra świata. Teraz zadaniem Diany jest wyjść z ukrycia i wykorzystać całą swoją wiedzę, aby ocalić świat, który pomogła stworzyć.

 

Spójrzmy prawdzie w oczy, większość ludzi nie zna i nie interesuje się Wonder Woman. Księżniczka Amazonek jest ikoną popkultury od ponad 75 lat i jedną z najbardziej znanych postaci DC Comics. Jednak mimo że istnieje tak długo, jak długo istnieją superbohaterowie, w ostatnich latach nie zyskała zbyt wiele miłości. Wielu fanów jest zawiedzionych, że Warner Bros. nie będzie tworzyć oryginalnych filmów na podstawie swoich komiksowych bohaterów – ale powinni się cieszyć, że nie dostaną więcej filmów DC. W ostatnich latach powstało zbyt wiele złych wersji Batmana i Supermana; nie potrzebujemy jeszcze jednego filmu o Batmanie czy Supermanie. Jak więc wyglądałby nowy film o Wonder Woman? Cóż, reżyserska wersja tego hipotetycznego pytania staje się o wiele bardziej interesująca, gdy odpowie się na nie w ten sposób: Co by się stało, gdyby postać otrzymała własną filmową franczyzę, a nie kilka samodzielnych filmów? Co by się stało, gdybyśmy skupili się na jej świecie, a nie tylko na historii jej pochodzenia? Jak by to zmieniło sytuację? Im więcej o tym myślisz, tym dziwniejsze rzeczy się dzieją.

Kto może zagrać Wonder Woman?

Oczywistym wyborem do tej roli jest Gal Gadot, która wcieliła się w nią w filmie z 2012 roku. Inne aktorki biorące udział w konkursie to Isla Fisher, Rosario Dawson i Connie Nielsen. Gadot jest jedyną aktorką, która od razu przychodzi mi na myśl, ale są też inne, które mogłyby zagrać tę rolę.

Wiemy, że Batman zagrał już w swoim własnym filmie, a Superman także w jednym – ale kto jeszcze mógłby zagrać Wonder Woman?

To duże wyzwanie, by obsadzić w tej roli kogoś, kto nie jest ikoną kobiecej superbohaterki, ale Patty Jenkins mogłaby sprostać temu zadaniu.

Jako reżyserka powstającego właśnie filmu Zabicie świętego jelenia zdobyła uznanie krytyków i uwagę scenarzystów. Fakt, że nakręciła już dwa filmy jako reżyserka dwóch różnych filmów o superbohaterach, świadczy o tym, jak wielki potencjał ma jako scenarzystka.

Jakie byłyby jej moce?

Jako nowa postać w DC Extended Universe, Wonder Woman nie miałaby dostępu do tych samych supermocy, które posiadają inni bohaterowie, ale to nie znaczy, że nie miałaby swoich własnych supermocy.

W komiksach Diana jest mistrzynią wielu form walki, w tym boksu, karate i wielu innych stylów walki. Jest też ekspertką w posługiwaniu się różnego rodzaju technologią, w tym różnymi formami magii. Te supermoce prawdopodobnie pojawią się w filmie, ale nadal będą charakterystyczne dla tej postaci.

Dlaczego nie może samodzielnie walczyć z przestępczością?

W większości adaptacji klasycznych postaci bohater otrzymuje moce, które pozwalają mu robić wszystko to, co mógł robić oryginał – bez konieczności bycia tam.

W przeszłości prowadziło to do pewnych problemów – Batman chce być w swoim Batmobilu, aby móc latać i walczyć z przestępczością, ale Batmobil nie działa bez pilota.

Nowa wersja Wonder Woman nie miałaby tego problemu. Jej moce pozwoliłyby jej działać niezależnie od ludzkiej kontroli, co uczyniłoby ją jednym z najpotężniejszych bohaterów na świecie.

Czy może polegać na którymś ze swoich komiksowych sojuszników?

Byłoby szkoda, gdyby w nowej filmowej wersji Wonder Woman nie pojawiła się jakaś forma drużyny superbohaterów. W końcu to dzięki nim ona w ogóle istnieje.

Chętnie zobaczylibyśmy Wonder Woman w drużynie z Avengersami lub Ligą Sprawiedliwości, ale jako postacie komiksowe nie są oni zaliczani do superbohaterów. Są to raczej zespoły walczące z przestępczością w stylu Batmana z domieszką superzłoczyńców. Jeśli chodzi o Wonder Woman, to jest ona zwykłą kobietą, która po prostu jest niezwykła w sposób, w jaki może być tylko bóg.

Czy Diana Prince to symbol czy osoba?

Podobnie jak wszystko inne w nowym filmie, projekt postaci powinien to odzwierciedlać. Jej ikoniczne blond włosy i niebieskie oczy pozostaną, ale nie będzie ona już reprezentantką rasy Amazonek – będzie osobą. W tym nowym kontekście byłaby takim samym bohaterem, jak inne postacie w filmie.

Który to rok? I czy w ogóle powinien istnieć rok w historii Wonder Woman?

Jednym z ważniejszych pytań, które poruszy nowy film, jest to, kiedy powstała Wonder Woman – i kiedy Wonder Woman powinna być uznawana za postać historyczną?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ale jeśli przyjmiemy, że została stworzona, będziemy mieli pojęcie, kiedy mogłaby się pojawić. W 26. roku II wojny światowej (w tym samym roku, w którym rozpoczęła się inwazja na Europę) powstała Wonder Woman, co czyni ją pierwszym super bohaterem stworzonym w czasie wojny. Jeśli przyjmiemy rok jej powstania, Wonder Woman stałaby się częścią historii komiksu.

Myśli końcowe

Było wiele niesamowitych postaci, które najpierw pojawiły się w komiksach, a potem zostały powołane do życia na srebrnym ekranie – i Wonder Woman jest jedną z nich.

Szkoda, że filmowa wersja Diany Prince będzie ostatnią, jaką zobaczymy w DC Extended Universe, ale miło jest wiedzieć, że istnieje możliwość nakręcenia nowego filmu w ramach tej serii. Wonder Woman to postać, która przetrwała próbę czasu i idealnie pasuje do DCEU. Nowy film ma się ukazać w listopadzie 2019 roku, więc nadszedł czas, aby dać temu ikonicznemu bohaterowi odpowiednie pożegnanie w postaci kinowego uniwersum.

Wonder Woman 2020 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Wonder Woman 2020 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Wonder Woman 2020 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Wonder Woman 2020 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Wonder Woman 2020 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Wonder Woman 2020 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Wonder Woman 2020 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Wonder Woman 2020 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Wonder Woman 2020 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Wonder Woman 2020 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Tytuł oryginału Wonder Woman 1984
Ocena IMDb 5.4 254,943 głosów
Ocena TMDb 6.6 6,782 głosów

Podobne tytuły

Avatar online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Wilk, lew i ja 2021 | Gdzie obejrzeć | cały film | Netflix | HBO MAX | online
Luca 2021 | Gdzie obejrzeć | cały film | Netflix | HBO MAX | online
Rodzinka rządzi cda cały film pl 2021 – gdzie obejrzeć?
Krudowie 2: Nowa era 2020 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Avengers: Koniec Gry 2019 | Gdzie obejrzeć | cały film | Netflix | HBO MAX | online
Zaginione miasto 2022 cały film
Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni 2021 cały film
Hotel Transylwania 4 cda 2022 cały film
Thor: Miłość i grom cały film pl
Chata 2017 online z lektorem – gdzie obejrzeć?
Pamięć cały film pl 2022

Dyrektor

Odlew

Gal Gadot isDiana Prince / Wonder Woman
Diana Prince / Wonder Woman
Chris Pine isSteve Trevor
Steve Trevor
Kristen Wiig isBarbara Minerva / Cheetah
Barbara Minerva / Cheetah
Pedro Pascal isMaxwell Lord
Maxwell Lord
Lilly Aspell isYoung Diana
Young Diana
Amr Waked isEmir Said Bin Abydos
Emir Said Bin Abydos
Kristoffer Polaha isHandsome Man
Handsome Man
Natasha Rothwell isCarol (Co-Worker)
Carol (Co-Worker)
Wspólna strona0