Ranking thrillerów – top 10 najlepszych thrillerów!

admin20 maja, 2022

Czym charakteryzują sie filmy thriller?

Thriller to gatunek filmowy, który charakteryzuje się suspensem, napięciem i często przemocą. Zazwyczaj koncentrują się na pojedynczej osobie lub małej grupie osób, które znajdują się w niebezpieczeństwie z powodu własnych działań lub działań innych. Thrillery często zawierają elementy tajemnicy i zjawisk nadprzyrodzonych, a ich akcja często kończy się kulminacyjną sceną, w której bohaterom udaje się pokonać przeciwników. Choć filmy sensacyjne mogą być niezwykle trzymające w napięciu i ekscytujące, mogą też być dość niepokojące, zwłaszcza gdy poruszają tak drażliwe tematy jak morderstwo czy porwanie. Z tego powodu filmy sensacyjne nie są dla wszystkich. Jednak ci, którzy lubią dobre, trzymające w napięciu historie, z pewnością uznają je za bardzo przyjemne.

Historia filmów thriller.

Gatunek thrillera istnieje od początków kina, a jego popularność wzrosła dopiero w ostatnich latach. Jednymi z najwcześniejszych filmów sensacyjnych były „Gabinet doktora Caligari” i „Nosferatu”, oba wydane w latach 20. Filmy te nadały ton temu gatunkowi ze swoją przerażającą atmosferą i trzymającą w napięciu fabułą. W latach 30. filmy sensacyjne zaczęły zawierać więcej elementów horroru, jak na przykład w klasycznym filmie „Frankenstein” Ten trend utrzymał się w latach 40. za sprawą takich filmów jak „Psychoza” czy „Autostopowicz” Gatunek thrillera zaczął zdobywać popularność w latach 70. dzięki takim filmom jak „Szczęki” czy „Egzorcysta” Filmy te potrafią zachwycić widzów, a jednocześnie opowiadają trzymające w napięciu historie. Popularność thrillerów wzrosła w ostatnich latach dzięki takim klasykom jak „Milczenie owiec” czy „Szósty zmysł” Dzięki trzymającym w napięciu fabułom i niezapomnianym postaciom filmy sensacyjne wciąż przyciągają widzów na całym świecie.

Ranking filmów thriller – top 10 thrillerów

1. „Siedem”

Jeśli masz ochotę na thriller, który będzie trzymał cię w niepewności do samego końca, to Siedem jest filmem dla ciebie. Fabuła opowiada o dwóch detektywach, którzy mają za zadanie rozwiązać zagadkę serii morderstw, które wydają się być ze sobą powiązane. Gra aktorska jest na najwyższym poziomie, a napięcie trzyma cię na krawędzi fotela. Film nie jest jednak pozbawiony wad. Zakończenie jest trochę zbyt pospieszne i po tak napiętej akcji wydaje się antyklimatyczne. Dodatkowo niektóre postacie drugoplanowe nie są rozwinięte tak bardzo, jak mogłyby być. Mimo tych wad Siedem to wciąż thriller, który warto obejrzeć.

2. „Podziemny krąg”

Właśnie skończyłem czytać „Podziemny krąg” i muszę powiedzieć, że nie zrobił na mnie wrażenia. Thriller opowiada o grupie przestępców, którzy specjalizują się w kradzieży tożsamości i innych formach oszustwa. Choć fabuła była interesująca, postacie były płaskie, a styl pisania często niezgrabny. Niejednokrotnie zdarzało mi się pomijać tę książkę, byle tylko przez nią przebrnąć. Ogólnie rzecz biorąc, nie polecam tej książki, chyba że szukasz szybkiej, lekkiej lektury.

3. „Milczenie Owiec”

Milczenie owiec to thriller opowiadający historię Clarice Starling, młodej stażystki FBI, która ma za zadanie schwytać seryjnego mordercę o pseudonimie „Buffalo Bill” Film został wyreżyserowany przez Jonathana Demme’a, a w rolach głównych wystąpili Jodie Foster i Anthony Hopkins. Film okazał się sukcesem krytycznym i komercyjnym, zdobywając pięć Oscarów, w tym za najlepszy film. Milczenie owiec jest uważane za jeden z najlepszych thrillerów, jakie kiedykolwiek nakręcono i przyczyniło się do ugruntowania reputacji Foster jako doskonałej aktorki. Jeśli szukasz filmu trzymającego w napięciu i trzymającego w napięciu, to Milczenie owiec jest zdecydowanie warte obejrzenia.

4. „Wyspa Tajemnic”

Wyspa tajemnic to porywająca powieść, która będzie trzymała cię w niepewności do samego końca. Historia opowiada o Julii, dziennikarce śledczej, która jest zdeterminowana, by odkryć prawdę o tajemniczej wyspie u wybrzeży Australii. Gdy zaczyna układać puzzle, uświadamia sobie, że wyspa jest domem dla mrocznej tajemnicy, która może mieć śmiertelne konsekwencje. Julia musi walczyć o swoje życie, by odkryć prawdę, zanim będzie za późno. Wyspa Tajemnic to trzymająca w napięciu książka, która sprawi, że zabraknie ci tchu.

5. „Prestiż”

Prestiż to thriller o dwóch magikach z epoki wiktoriańskiej, którzy są uwikłani w gorzką waśń. Fabuła kręci się wokół ich prób wzajemnego sabotowania swoich występów i prześcigania się w iluzjach scenicznych. Film jest zachwycający wizualnie, a misterna scenografia i kostiumy przenoszą widzów w inny czas i miejsce. Również gra aktorska jest doskonała, zwłaszcza Hugh Jackmana i Christiana Bale’a, którzy grają walczących ze sobą magików. Prestiż to trzymający w napięciu, klimatyczny film, który trzyma widzów w niepewności do samego końca.

prestiz-caly-film-online

6. „Adwokat Diabła”

Adwokat diabła to thriller opowiadający historię adwokata Kevina Lomaxa, który zostaje zatrudniony przez potężną firmę prawniczą. Lomax początkowo waha się, czy przyjąć tę pracę, ale w końcu decyduje się ją przyjąć. Lomax szybko zostaje wciągnięty w świat chciwości i korupcji i wkrótce przekonuje się, że jego nowy pracodawca nie jest tym, kim się wydaje. Adwokat diabła to dobrze napisany thriller, który będzie trzymał czytelników w napięciu do samego końca. Postacie są dobrze rozwinięte, a fabuła wciągająca. Poleciłbym tę książkę każdemu, kto lubi dobry thriller.

adwokat-diabła-caly-film-online

7. „Lęk Pierwotny”

Lęk pierwotny to thriller o młodym człowieku, który zostaje oskarżony o zabicie biskupa. Młody człowiek, Aaron Stampler, ma zdiagnozowane zaburzenie osobowości wielorakiej i nie pamięta popełnionej zbrodni. Richard Gere gra prawnika, który zajmuje się jego sprawą, a Edward Norton wciela się w postać Aarona Stamplera. Film powstał na podstawie książki Williama Diehla.

Podobał mi się ten film. Uważam, że był dobrze zagrany i miał dobre tempo. Szczególnie podobała mi się gra Edwarda Nortona. Był bardzo wiarygodny jako człowiek o wielu osobowościach. Uważam też, że zakończenie było bardzo trzymające w napięciu. Jeśli lubisz thrillery, myślę, że spodoba ci się ten film.

8. „Efekt motyla”

Efekt Motyla to thriller, który ukazał się w 2004 roku. W filmie wystąpili Ashton Kutcher i Amy Smart. Fabuła filmu obraca się wokół mężczyzny, który uświadamia sobie, że ma zdolność do cofania się w czasie. Następnie wykorzystuje tę umiejętność, by spróbować zmienić wydarzenia swojego życia. Film został dobrze przyjęty przez krytyków i okazał się sukcesem kasowym. Jest uważany za jeden z najlepszych występów Kutchera.

9. „Łowca androidów”

Blade Runner to porywający film science fiction, którego akcja rozgrywa się w ponurym i futurystycznym Los Angeles. Bohaterem filmu jest Rick Deckard, biegacz z ostrzem, którego zadaniem jest polowanie na zbłąkane replikanty i wycofanie ich na emeryturę. Podczas wykonywania swojej misji Deckard zostaje wplątany w skomplikowaną intrygę, która stawia pytania o to, co to znaczy być człowiekiem. Blade Runner to oszałamiający wizualnie film, pełen napięcia i intryg. Z pewnością pozostawi widzów w zadumie jeszcze długo po napisach końcowych.

10. „Rzeka Tajemnic”

Rzeka tajemnic to thriller opowiadający historię kobiety, która próbuje rozwiązać zagadkę śmierci swojego męża. Książka jest pełna napięcia i zwrotów akcji i trzymała mnie w niepewności do samego końca. Polecam ją wszystkim, którzy szukają szybkiej lektury.

Jak nagrywa się filmy thriller w hollywood?

Filmy sensacyjne to jedne z najpopularniejszych filmów w Hollywood. Są znane z trzymających w napięciu fabuł i akcji, która chwyta za serce. Ale jak powstają takie filmy? Aby stworzyć thriller, filmowcy muszą najpierw wymyślić fascynującą historię. Musi być ona pełna zwrotów akcji i trzymać widzów w niepewności do samego końca. Kiedy historia jest już gotowa, ekipa filmowa może zacząć wprowadzać ją w życie. Wiąże się to z budowaniem scen pełnych napięcia, szukaniem idealnych miejsc i obsadzaniem aktorów, którzy ożywią postacie. Kiedy wszystkie te elementy są już gotowe, film sensacyjny może być wreszcie nakręcony i zmontowany, gotowy do wysłania widzów na przejażdżkę kolejką górską pełną emocji.

Podsumowanie:

Jeśli masz ochotę na thriller, jest mnóstwo świetnych filmów do wyboru. Aby pomóc ci w podjęciu decyzji, poniżej prezentujemy ranking najlepszych thrillerów. Na szczycie listy znajduje się „Milczenie owiec” Ten klasyczny thriller śledzi losy Clarice Starling, stażystki FBI, która próbuje złapać seryjnego mordercę obdzierającego swoje ofiary ze skóry. Film jest trzymający w napięciu, przerażający i z ikoniczną rolą Anthony’ego Hopkinsa jako socjopatycznego mordercy Hannibala Lectera. Jeśli szukasz bardziej aktualnego thrillera, koniecznie obejrzyj „Get Out”. Film opowiada o młodym czarnoskórym mężczyźnie, który po raz pierwszy odwiedza rodzinę swojej białej dziewczyny i odkrywa, że ma ona wobec niego złowrogie plany. „Get Out” jest zabawny, przerażający i skłaniający do refleksji, a do tego zdobył Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny. Jeśli więc masz ochotę na thriller, koniecznie obejrzyj jeden z tych wspaniałych filmów.

 

Kategorie
Wspólna strona0